![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MISCELLANEOUS / Jewellery / Ring 9347672
*
nr 934 7672
RING
white gold, 18 k. 2, 2 g med 3 diamanter, 0, 45 g, (en med skada) stl. 20,
vitguld, 18 k. 2, 2 g med 3 diamanter, 0, 45 g, (en med skada) stl. 20
Estimate:
2000
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:47:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/12 09:40:41
1
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: en med skada guld platina ring smycken stl vintage vitguld vitt guld ädelmetall
-
6199 LITOGRAPH IN C..
Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), Sweden. Signed, ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:42
-
6070 PHOTO FRAMES
+ mirror, 5 parts, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:15
-
6238 CARAFE
+ jug, Bengt Orup (1916-1996), Sweden. Johansfors ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:03
-
6176 Prisbägare
+ ströare+ napkin ring, 4 dek, Sulver. Length: 4,..//
Present: SEK 800
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:08
-
5128 RING
18k guld, vitguld med briljant. Weight: 1, 85 gr, ..//
Present: SEK 800
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:12
-
6030 RING
18k guld. White gold, med smådiamanter. Weight: 1,..//
Present: SEK 800
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:39
*
RING
Read more about e-auktion
nr 934 7672
RING
white gold, 18 k. 2, 2 g med 3 diamanter, 0, 45 g, (en med skada) stl. 20,
vitguld, 18 k. 2, 2 g med 3 diamanter, 0, 45 g, (en med skada) stl. 20
Estimate: | 2000 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/12 09:40:41 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: en med skada guld platina ring smycken stl vintage vitguld vitt guld ädelmetall
-
6199 LITOGRAPH IN C..
Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), Sweden. Signed, ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:42 -
6070 PHOTO FRAMES
+ mirror, 5 parts, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:15 -
6238 CARAFE
+ jug, Bengt Orup (1916-1996), Sweden. Johansfors ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:03
-
6176 Prisbägare
+ ströare+ napkin ring, 4 dek, Sulver. Length: 4,..//
Present: SEK 800
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:08 -
5128 RING
18k guld, vitguld med briljant. Weight: 1, 85 gr, ..//
Present: SEK 800
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:12 -
6030 RING
18k guld. White gold, med smådiamanter. Weight: 1,..//
Present: SEK 800
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:39